انجمن روزنامه‌نگاران زن ایران از آغاز تا امروز

 در جریان برگزاری نخستین کنگره انجمن روزنامه نگاران زن ایران(رزا)گزارش کاملی از فعالیت ها و شکل گیری این انجمن از ابتدا تا کنون نوسط  ژاله فرامریان دبیرکل انجمن رزا به شرح زیر اراِیه شد.

 

ادامه خبر ›

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح کرد؛ استفاده از همه راه‌های بازدارنده برای مقابله با

 معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده بر استفاده از همه راه‌های بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران تاکید کرد.

ادامه خبر ›

واکنش ابتکار به خبر حادثه دختران

 معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد که در این زمینه دولت تلاش فروانی کرده و سایر قوا باید آن را تکمیل کنند.

ادامه خبر ›

انجمنی برای زنان روزنامه نگار؛ با اهداف صنفی و سیاسی

یادداشتی از کتایون مصری کتایون مصری

عضو شورای مرکزی انجمن رزا

 یکی از عمده ترین کارکردهای احزاب، تلاش برای مشارکت حداکثری گروه های مختلف اجتماعی در اداره جامعه عنوان می شود. حزب، ابزاری برای تحقق مردمسالاری است.

ادامه خبر ›

پیامد نادیده‌گرفتن نقش‌ اجتماعی زنان

یک جامعه شناس معتقد است با شرایط فعلی وضعیت خوشایند و مثبتی برای حضور موثرتر زنان در جامعه در آینده پیش بینی نمی شود و کار فرهنگی نیاز دارد.

ادامه خبر ›

زنان، قربانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر هستند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدرگفت: زنان کمتر در جرایم سازمان‌یافته، قاچاق مواد مخدر و باندهای مافیایی حضور دارند و بیشتر به‌نظر می‌رسد قربانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر باشند.

 زنان، قربانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر هستند

ادامه خبر ›

تشکیل مجمع بانوان شهرداری تهران، بازدهی عملکرد مدیران را افزایش می دهد.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان، در اولین مجمع بانوان مدیر شهرداری تهران گفت: تشکیل مجمع بانوان شهرداری تهران، بازدهی عملکرد مدیران را افزایش می دهد.

IMG_0217-1.jpg

ادامه خبر ›

بازخوانی قوانین زنان توسط نمایندگان زن مجلس دهم

یک فعال حوزه زنان گفت: لازم است نمایندگان زن مجلس دهم پیش از هر کاری قوانین موجود در حوزه زنان را بازخوانی کنند تا به میزان نقص‌ها و اجرای آن‌ها پی ببرند.

http://www.ana.ir/Media/Image/1394/05/01/635732454968800781.jpg

ادامه خبر ›

لزوم تدوین استراتژی فکری از سوی نمایندگان زن

یک فعال حوزه زنان گفت: لازم است زنان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی جلساتی را تشکیل دهند و خطوط فکری و دغدغه‌های خود را در حوزه زنان و خانواده مشخص و در قالب استراتژی‌هایی برای 4 سال آینده تدوین کنند.

31-174.jpg

ادامه خبر ›

Example Frame