جنبش دانشجويي ارتباط نزديکي با گفتمان اصلاحات دارد.
  پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴
   
 

رئيس شوراي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان گفت: ما بر اين باوريم که جنبش دانشجويي ارتباط نزديکي با گفتمان اصلاحات دارد و حرکتي که در 2 خرداد 76 ايجاد شد محوريت و حرکت اصلي آن جوانان و دانشجويان بودند. به گزارش ايرنا، محمدرضا عارف در همايش راي به بيداري‌ها افزود: انتخابات فرصتي است که از يک طرف رفتار و کردار خودمان را بازنگري کنيم و از طرف ديگر ببينيم مسيري که رفته‌ايم درست بوده يا بايد آن را اصلاح کنيم. نگاه ما هميشه به سمت دانشگاه‌ها و نگاه دانشگاه به دانشجو بوده است.

http://biographyha.com/wp-content/uploads/2013/05/mohammad-reza-aref-biographya-2.jpg

وي اظهار داشت: در دوره‌هايي به دليل کوته نظري و تنگ نظري‌ها نتوانستيم چنين نگاهي داشته باشيم. دانشجويان توانستند رسالت ذاتي و تعهد خود را به مردم کشور خود ادا کنند. حماسه‌اي که در خرداد 92 خلق شد متعلق به نسل جوان و دانشجو است و اولين جنبش در ارتباط با انتخابات، دانشگاه‌ها بود.

عارف گفت: آنچه در 24 خرداد 92 اتفاق افتاد براي هموار شدن مسير هفتم اسفند بود و دانشجويان خواستند اين مسير ادامه يابد. وي با بيان اينکه کليد انتخاباتي اصلاح‌طلبان از مهر 92 زده شد گفت: در همايش مردم‌سالاري راهبردهاي خود را براي انتخابات اعلام کرده ام و حضور حداکثري را در دستور کار گذاشتيم. اين ساز و کار يک ضرورت بود و راهي جز اين نداشتيم و فکر مي‌کنم در مجموع خوب جلو رفتيم و براي اولين بار فضاي اصلاح‌طلبي کشور به يک اجماع کلي رسيد و نتيجه آن، شوراي سياستگذاري اصلاح‌طلبان بود.

رئيس شوراي سياست گذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان اظهار داشت: در طول چهار ماه که اين شورا تشکيل شد تصميماتش اجمالي بود و اين ظرفيتي بود که در جبهه اصلاحات ايجاد شد. عارف با اشاره به راهبردهاي جريان اصلاح‌طلبي گفت: اولين راهبردي که به آن رسيديم تقويت جريان اصلاحات و ميدان دادن به آحاد اصلاح‌طلبان و تشکل‌هاي اصلاح‌طلبي بود که به همين دليل گفتيم شورا وارد کارهاي اجرايي نمي‌شود. رئيس شوراي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان گفت: بعد از ردصلاحيت‌هاي گسترده که در بين نخبگان و چهره‌هاي شاخص با آن مواجه شديم اين سوال مطرح شد که آيا مي‌توانيم ليستي ارائه کنيم يا نه چون راهبرد ما حضور حداکثري بود.

وي افزود: با گذشت زمان چهره‌هاي شاخص و نخبه اي به ما مراجعه کردند که تاييد صلاحيت شده‌اند که اين براي برخي دوستان ناباورانه بود. رئيس شوراي سياست گذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان ادامه داد: 308 نفر براي قرار گرفتن در ليست ثبت‌نام کردند. خيلي‌ها ممکن است از نظر سياسي شناخته شده نباشند اما دلگرم شديم که يک ليست قوي را ارائه کنيم. عارف افزود: اين تعداد (308) به 130 نفر سپس به 100 نفر کاهش يافت که در مرحله نهايي 60 نفر اولويت اول و 40 نفر در اولويت دوم قرار گرفتند. بناي شورا عدم دخالت در شهرستان‌ها بود اما وظيفه ارائه ليست در تهران به عهده هيات رئيسه شوراي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان گذاشته شد که زنان و جوانان در اولويت قرار داشتند.

رئيس شوراي سياستگذاري انتخاباتي اصلاح‌طلبان گفت: پس از آن ليست 35 نفره قطعي و بحث ائتلاف جدي شد و شورا، ائتلاف در تهران را پذيرفت و اين همان خواسته عمومي‌در سال 92 بود. وي با اشاره به جلسات شورا با حزب اعتدال و توسعه و حاميان دولت اظهار داشت: تاخير ما در ارائه ليست به خاطر اين بود که انتظار تاييد صلاحيت چهره‌هاي شاخص را داشتيم و بنابر اين بود که با حاميان دولت به اجماع برسيم که اين اتفاق هم افتاد.

 

منبع: روزنامه مردم سالاری[ آرشيو ]

صفحه اصلي | آرشيو | جستجو | تماس با ما | RSS
كليه حقوق اين سايت متعلق است به انجمن روزنامه نگاران زن ايران