قاضی‌پور باید رد اعتبارنامه شود.
  دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴
   
 

دبیر شورای اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده در واکنش به توهین نماینده ارومیه به زنان تاکید کرد.

http://www.modarair.com/module_file/news/1393700455.jpeg

زهرا نژادبهرام در گفتگو با رویداد۲۴ در خصوص سخنرانی نادر قاضی‌پور بلافاصله پس از اعلام نتایج انتخابات مجلس دهم در جمع مردم که با توهین چندین و چندباره به زنان توهین کرده گفت: این یک مسئله دو بخشی است؛ اینکه ایشان به عنوان یک نماینده به زنان توهین کرده یک بخش مطلب است و بخش دوم این است که ایشان کاندیدایی است که در انتخابات اخیر مجلس رای آورده و حال باید صلاحیتش در صحن مجلس تایید شود و اعتبارنامه‌اش امضا شود تا بتواند نماینده مردم شود. 
 
وی در ادامه با بیان اینکه نماینده‌ها باید با دقت بسیار بیشتری نسبت به این قضیه رفتار کنند، گفت: از یک طرف رفتارهای آقای قاضی‌پور مطرح است به عنوان کاندیدایی که رای آورده و نیمی از جمیت کشورش را زیر سوال می‌برد، و از طرف دیگر مباحثی که از سوی وی مطرح می‌شود درشان نمایندگی نیست و همین‌ها باعث می‌شود همه چیز تنها با یک عذرخواهی حل نشود. 
 
این فعال حوزه زنان در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر نماینده‌های مجلس باید وی را رد اعتبارنامه کنند. اصلا بحث عذرخواهی نیست. وقتی ایشان تفکرشان بر این است که به نیمی از جمعیت ایران توهین کند، باید منتظر پاسخ باشد و پاسخش هم رداعتبارنامه است. 
 
دبیر شورای اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده گفت: اما ایشان در حال حاضر نیز نماینده هستند و تا خردادماه در این سمت خواهند بود، بنابراین آقای قاضی‌زاده در سمت یک نماینده دست به چنین کاری زده، در این جهت رئیس مجلس حتما باید کمیته انضباطی تشکیل داده و مراجع قانونی نیز باید نسبت به این مسئله واکنش نشان دهد. بحث جامعه مدنی نیز بحث دیگری است؛ خانم‌ها و آقایان توماری را برای درخواست عذرخواهی امضا می‌کنند اما کمیته انضباطی مجلس هم باید این مسئله را پیگیری کند. 
 
نژادبهرام تصریح کرد: قبل از اینکه جامعه مدنی اقدام جدی تری نسبت به این مسئله نشان دهد، بهتر است که ساختارهای انتظامی و انضباطی که در مجلس وجود دارد نسبت به این مسئله واکنش نشان دهند. 
 
وی تاکید کرد: نماینده‌ای که نیمی از جمعیت کشورش را قبول ندارد، حتما باید پاسخگو باشد و برای نمایندگی شایستگی ندارد. با وجود اینکه احتمالا وی بیشتر آرا خود را از آقایان به دست آورده، فکر نمی‌کنم که آقایان نظر مثبتی نسبت به صحبت‌های وی داشته باشند. 
 
او در پایان افزود: ارومیه مردم انقلابی هستند و به آرمان‌های امام و انقلاب پایبند هستند. آن‌ها انسان را به دیده قرآن می‌بینند که «بر‌ترین شما، باتقوا‌ترین شماست». متاسفانه آقای قاضی‌پور نه تنها تقوا را نشان ندادند بلکه حداقل‌های حقوق انسانی را هم رعایت نکرده و حتی به کسانی که به او رای دادند هم احترام نگذاشته است.


[ آرشيو ]

صفحه اصلي | آرشيو | جستجو | تماس با ما | RSS
كليه حقوق اين سايت متعلق است به انجمن روزنامه نگاران زن ايران