تشکیل مجمع بانوان شهرداری تهران، بازدهی عملکرد مدیران را افزایش می دهد.
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴
   
 

مشاور شهردار تهران در امور بانوان، در اولین مجمع بانوان مدیر شهرداری تهران گفت: تشکیل مجمع بانوان شهرداری تهران، بازدهی عملکرد مدیران را افزایش می دهد.

IMG_0217-1.jpg

به گزارش سرویس «زنان» ایسنا، اولین جلسه مجمع بانوان مدیر شهرداری تهران با حضور معاون برنامه ریزی و امور شورا، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری و جمعی از بانوان مدیر شهرداری تهران، برگزارشد.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان در این جلسه با بیان این که امروزه در جهانی زندگی می کنیم که بسیار پرشتاب است، خاطرنشان کرد: این جهان پر شتاب همه ما را به گونه ای درگیر کرده است که حوزه‌های زندگی ما را تحت الشعاع قرار داده است.

زهرا سادات مشیر با اشاره به این که همه ما ساعت‌های زیادی را در کنار همکاران خود در مجموعه‌ای به نام اداره سپری کرده و ساعت‌های کمتری را در کنار خانواده صرف می کنیم، تصریح کرد: اگر محیطی که بیشتر عمرمان را در آن سپری می کنیم یک محیط دوستانه نباشد و به یک محیط رقابت تبدیل شود، صدمات حاصل از آن، برای ما غیر قابل جبران خواهد بود.

وی با بیان این که محیطی که در آن فعالیت می‌کنیم را باید به گونه‌ای مدیریت کنیم که روح حاکم بر محیط، بتواند ما را به آرامش و خدمت بهتر برساند، خاطر نشان کرد: این مدیریت محیط، علاوه بر مدیران، کارمندان را نیزشامل می شود چرا که امروزه یکی از ضرورت های محیط کار چه در شهرداری و چه در سایر ادارات، سازمان ها و وزارت خانه ها، مدیریت محیط و حاکم کردن آرامش است.

وی با اعلام اینکه امروزه محیط های کار پرتنش شده است، تصریح کرد: گاهی این تنش‌ها ناشی از عملکرد خود افراد است و در واقع این که چگونه به محیط کارمان نگاه می کنیم وچه اهدافی را دنبال می کنیم، درعملکرد ما تاثیرگذار است.

 

برخی رقابت ها برای ما مخرب و شکننده است

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با اعلام این که مجمع بانوان مدیر شهرداری با مطالعاتی که در حوزه محیط کار بانوان در شهرداری تهران انجام شده، شکل گرفته است، ادامه داد: در واقع با این مطالعات، مشخص شد بیش از این که این محیط، رفاقت گونه باشد، رقابت ها، بیشتر نقش آفرینی می کند.

مشیر افزود: گاهی در این زندگی که در ابعاد مختلف با شتاب زیادی در حال حرکت است، رقابت‌های این چنینی می تواند برای ما مخرب و بسیار شکننده باشد و در صورتی که این رقابت ها در سطوح مدیریتی باشد بقیه افراد آن مجموعه، متحمل خسارت های غیرقابل جبرانی خواهند شد.

وی با اعلام این که ماهیت وجودی بانوان آرامش است و باید بتوانند این مهم را به دیگران نیز انتقال دهند، اذعان کرد: درواقع این که محیطی داشته باشیم که رفاقت ها در آن شکل بگیرد و آرامش را برایمان بازتولید کند، بازدهی ها را افزایش می‌دهد و این یکی از ضرورت هایی بود که باعث شد مجمع بانوان مدیر شهرداری شکل بگیرد.

مشیر با اشاره به این که مدیران، زمانی که در یک فرآیند قرار بگیرند خواه و ناخواه افراد زیر مجموعه نیز قطعا تحت تاثیر آن وضعیت قرار خواهند گرفت، افزود: یعنی در صورتی که ما آرامش داشته باشیم می توانیم امیدوار باشیم که دیگران نیز که مجموعه مشغول به فعالیت هستند از این آرامش بی نصیب نخواهند ماند.

 

 

خواهان پرکردن خلاء مدیریتی هستیم

 

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با بیان اینکه در سطوح مدیریت میانی، الزام این موضوع بیشتر است، گفت: در واقع ما به دنبال این بودیم که پایگاهی را ایجاد کنیم که نقش فعال و تاثیرگذاری را برای زنان ما در سیاست گذاری و هم چنین اجرا در بحث های مدیریتی، داشته باشد و نیز بتواند خلاء مدیریتی که امروزه در کشور شاهد آن هستیم را پر کند.

وی با اعلام این که واقعیت این است که ما برای تربیت نیروهای انسانی متعهد و متخصص در کشور کم کار کردیم، خاطر نشان کرد: در حوزه زنان این کم کاری بیشتر دیده می شود و ضرورت دارد که به این موضوع بپردازیم.

 

مشیر با اشاره به این موضوع که معمولا درتربیت نیروی انسانی، تجربه زیاد گروه های مختلف از عملکرد مدیریت ها مورد استفاده قرار نگرفته است، ادامه داد: در واقع مسیری که باید در جهت تربیت خانم های مدیر شکل گیرد، مغفول مانده است و امیدواریم این پایگاه به این امر تحقق بخشد.

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با بیان این که واقعیت این است که ما در خط های مدیریتی خلاء داریم ، تصریح کرد: در واقع به نظر می رسد در مورد سبک مدیریتی زنان بسیار کم در دنیا به آن پرداخته شده است.

 

مدیریت زنان و مردان مکمل همدیگر هستند

مشیر افزود: از دید من مدیریت زنان و مردان مکمل همدیگر هستند و این دو در کنار هم می توانند مدیریت جامع و کاملی را شکل دهند و در حقیقت این به آن معنا نیست که صرفا زن و مرد در کنار هم همکار باشند بلکه معنای مدنظر کنار هم قرار گرفتن برای پوشش خلاءهای موجود در حوزه مدیریت است.

وی با اعلام این که یکی از مهم ترین خواسته ومطالباتی که از مجمع داریم این است که در زمینه طراحی سبک مدیریتی زنان مسلمان و خصوصا زنان مسلمان ایرانی یک برنامه ریزی دقیق تر داشته باشیم، اذعان کرد: این یک تجربه است و امیدواریم یک تجربه موفقی باشد تا بتوانیم مجمع مدیران زن شهرداری تهران را تبدیل به مجمع بانوان مدیر ایران اسلامی کنیم و بتوانیم طبق فرمایشات حضرت امام و مقام معظم رهبری، گام های محکمی در این راه برداریم .

مشاور شهردار تهران در امور بانوان با اشاره به انتخابات صورت گرفته در مجمع، تاکید کرد: انتخاب اعضای شایسته می تواند به تحقق اهداف مجمع کمک کند و در واقع سبک مدیریت، شکل گیری پایگاه، بحث های آموزش بانوان مدیر و توانمند سازی در جهت ارتقا رده های مدیریتی بانوان به دست کسانی است که انتخاب می شوند و این انتخاب تاثیر گذار خواهد بود.

وی با اشاره به خطرات و صدماتی که مجمع با آن روبرو است، اظهار کرد: انتظار می رود دوستانی که انتخاب می شوند توجه کنند که بستر شکل گرفته متعلق به تک تک زنان مدیر شهرداری تهران است، بنابراین کسانی که در این صحنه شرکت می کنند باید از بحث های مربوط به خود محوری، جناح نگری، منفعت طلبی و شخصی نگری دوری کنند و افراد متخصص انتخاب شوند تا نتایج مورد نظر کسب شود و نیز با مدیران بالادست و زیر دست، تعامل را به گونه‌ای برقرار کنند که نتایج مطلوب به همراه داشته باشد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تهران سما، وی در پایان از اعضا خواست، از حواشی ممکن که در کار پیش می آید دوری کنند و فعالیت های اعضای مجمع باید در چهارچوب توافقات و نیز چارچوب شرح وظایف و مواردی باشد که در اساس نامه به آن پرداخته شده است.[ آرشيو ]

صفحه اصلي | آرشيو | جستجو | تماس با ما | RSS
كليه حقوق اين سايت متعلق است به انجمن روزنامه نگاران زن ايران